Plače Csáky, plače Duray...

Autor: Pavol Žibrita | 20.9.2012 o 6:00 | Karma článku: 10,89 | Prečítané:  2017x

...že Maďarov ubúda, na Slovensku robia hurhaj, pritom ich len pribúda. Neviem, prečo taký krik, to nepochopí dnes už nik. Každý predsa dobre vie, že Maďarov zo dňa na deň viacej je.

 

Najprv niekoľko čísel: na Slovensku ich od posledného sčítania ubudlo približne 50 tisíc, v Maďarsku okolo 100 tisíc. Medziročne, recipročne, úplne rovnaký úbytok. Takže zbytočný  plač, krik a obviňovanie Slovákov. Veď v Maďarsku ubúdajú v rovnakom pomere a rovnako rýchlo. Vari ich tam tiež niekto asimiluje? Samozrejme, že nie! Demografická situácia je jednoducho taká. Prirodzený prírastok je proste už celé roky mínusový. Pritom ich ale fakticky pribudlo okolo 200 tisíc. Číslo nových občanov Maďarska, nových „obrancov" vlasti (v prísahe sa zaväzujú o. i. aj k jej obrane!) už prekročilo 350 tisíc. Málo? Veľa? Vlastne to ani nie je podstatné. Podstatné je, čo si o tom myslia ľudia z ulice. Neviem, ako inde v Maďarsku, ale čo si myslia v Čabe, to viem. Počul a videl som to 20. augusta, keď pri príležitosti osláv štátneho sviatku zložilo na hlavnom čabianskom námestí verejnú prísahu takmer 40 maďarských Rumunov či rumunských Maďarov? Tí budú mať odteraz povinnosť brániť nielen svoju „starú" vlasť- Rumunsko, ale aj „novú" vlasť- Maďarsko. A čo budú robiť ak vypukne konflikt medzi nimi? Nevedno. Jedno je však isté. Budú prví, ktorí na to doplatia. Poviem úprimne. Sedel som medzi divákmi na námestí, no nechcite vedieť, ako sa vyjadrovali. „Novým občanom" Maďarska zaznel iba sporadický potlesk. Ľudia nie sú hlúpi, vedia, za akým účelom ich orbánovci potrebujú. Vedia aj to, aká finančná podpora ide za hranice (nielen rumunské). Tu žije polovica národa na hranici chudoby a tam ide podpora? Len aby hlasovali? Len aby dali svoje deti do maďarských škôl? A čo, vari my nehlasujeme? Nedávame deti do maďarských škôl? A nás ako podporujú? Nijako! Tak TOTO im! To gesto určite poznáte.

Tak asi takto nejako sa ľudia v Maďarsku, v Čabe,  „tešia" svojim novým spoluobčanom. Sa mi vidí, že Orbánov sen o jednotnom maďarskom národe sa mu rozplýva rovno pred očami. Nečudo, veď najväčším „rozbíjačom" Maďarov je on sám. A ako sa zdá, už nielen tých za hranicami, ale aj tých doma. Len tak ďalej, Viktorko!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?