Po návšteve Maďarska - chyba pán Fico, hrozná chyba!

Autor: Pavol Žibrita | 4.10.2012 o 12:34 | Karma článku: 9,02 | Prečítané:  2232x

Každú menšinu poteší návšteva premiéra z materskej krajiny(Sk po 1x), to by však nesmelo byť  Maďarsko, aby sa niečo nestalo. Nakoľko ale už všetci vieme, že ide o „meseország“, („rozprávkovú krajinu“),  či lepšie „krajinu rozprávok“, tak si ju totiž pomenovali samotní maďarskí politici (a „ľud“ začína konečne chápať, že  prečo) opäť sa v nej babe prisnilo, čo sa jej zachcelo. A tak musel slovenský premiér rýchlo dementovať. No bola to veľká chyba!

 

Bola to od premiéra Fica skutočne ľahkovážnosť, keď sa tak poponáhľal opraviť chybný(?) preklad maďarskej Duna Tv, ktorý sa rýchlo rozšíril aj do iných médií. Neviem presne ako to v tej televízii z úst premiéra odznelo, no viem(tentoraz to vieme všetci), ako to myslel. Pre Fica je materská krajina samozrejme Slovensko a jeho povinnosťou je(Sk po 2x) postarať sa o „svoje" menšiny. Menšiny v iných štátoch predsa nemôžu byť naše. Slovenská áno, ale nie naša! Lenže v takej rozprávkovej provincii akou je Maďarsko, je to presne naopak. Ostatne ako všetko. Menšiny v iných štátoch sú ICH menšiny. Proste tu nejde o zlý preklad, ale o diametrálne odlišné myslenie. A toto mohol(mal) Fico využiť. Predstavme si, že je to tak, ako si jeho výrok vysvetlili v Duna Tv. OK! Ak  je to vaša menšina, tak sa o ňu starajte! A slovenská vláda by zastavila financovanie maďarského školstva, zastavila by  tok peňazí do miest a obcí, kde sú samosprávy v rukách Maďarov, prestala by podporovať ich kultúru, spolky, atď., atď. a toto všetko by dala na starosť maďarskej vláde. To by bola úspora! Tá pol miliardová diera v rozpočte by sa hneď zaplátala, a ešte by zostalo aj sestričkám, učiteľom, lekárom, aj tým ostatným. Lebo samozrejme dane a odvody by museli naďalej odvádzať v Slovensku! A úplne najlepšie by bolo, keby tí „ich", čo sú vlastne „naši", dostávali z Maďarska aj mzdu. Tak to by sme razom predbehli hádam aj Rakúsko!

A preto si myslím pán premiér, že ste s tou opravou mohol počkať, a dať už raz konečne za pravdu aj tým Maďarom. Nech sa starajú! Pre Slovensko by to bolo len dobre. Usporili by sme a to je hlavné. Vaša recipročná starostlivosť o tunajšiu slovenskú menšinu by bola oveľa, ale oveľa lacnejšia...

No dobre. Vieme že to nejde, že je to blbosť, a že ste urobili čo ste urobiť mali. Ale povedzte, nebolo by to pekné?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?