Sú v Maďarsku múdrejší ako na Slovensku?

Autor: Pavol Žibrita | 28.1.2013 o 5:30 | Karma článku: 12,32 | Prečítané:  1295x

Nový rok sem, nový rok tam, aj tak ide všetko po starom. V oboch našich provinciách na okraji EÚ naďalej vládne arogantná moc, a tak si aspoň Slováci a Maďari nebudú mať v roku 2013 čo závidieť. Ich vlády sa totiž začínajú podobať ako vajce vajcu. No musíme uznať, že tá slovenská sa po Maďaroch "opičí˝ viac. Veď si  aj má z čoho vybehať. Maďarská vláda prijala minulý rok okolo 250(!) zákonov, z ktorých si vláda na Slovensku mnohé (hlavne tie o zavedení nových daní) okamžite osvojila. Žiaľ na jeden dôležitý, dovolím si povedať, že najrozumnejší, zabudla. Ani ju nenapadlo (ba práve naopak!), aby si aj v tomto prípade vzala príklad od Maďarov. Žiaľ. Pritom ide o jediný zákon, ktorý ľuďom priniesol do života iba radosť a spokojnosť. A o tom by som chcel …

Už len preto, že poznám zopár ľudí, ktorí si kvôli tomu zničili život (dokonca si ho vzali!). Istý čas som nad takouto priepasťou visel aj ja.

Hráčska vášeň si totiž nevyberá. Zničila a ničí veľa rodín, mnoho jednotlivcov. Do jej osídiel sa oddávna zamotávali bohatí aj chudobní, muži aj ženy, starí aj mladí, známe osobnosti - umelci, herci, športovci, vedci, či politici, ale aj občajní ľudia. Veľa ľudí... Majetky sa prehrávali už v minulosti (v Rusku vraj aj manželky) a prehrávajú sa dodnes! Táto zhubná vášeň, ktorá sa po páde komunizmu rozbujnela aj v našich provinciách má na svedomí množstvo tragédií a množstvo samovrážd. V Maďarsku sa to v posledných rokoch dostalo do kritického štádia. Tisíce herní, krčmy zaplavané „výhernými" automatmi, pri ktorých sa tlačila neplnoletá mládež často aj v čase vyučovania, neveštili do budúcnosti nič dobré. A tak sa maďarská vláda rozhodla konať. Najprv všetky výherné automaty drasticky zdanila a o pár mesiacov ich v celej krajine úplne zakázala! Zachránila tým veľa nešťastných rodín a na konci roka 2012 im po dlhšom čase umožnila prežiť príjemné a pokojné Vianoce. A čuduj sa svete! Žiadna krčma, ktorá bola pred zákazom plná týchto „jednorukých lupičov" (zlodejov duší i peňazí), neskrachovala. Veru tak! Preto si myslím, že slovenskej vláde by naisto neuškodilo (ba naopak!), ak by si tento zákon z orbánovskej dielne (spolu s opozíciou) čo najskôr „osvojila". Som presvedčený, že takéto „opičenie sa" po Maďaroch im nikto nebude vyčítať. Inak si budem myslieť, že tí Maďari sú ozaj múdrejší.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?