Len trpeť a prdeť? alebo ako Ficko s Orbánom opozíciu vyškolili...

Autor: Pavol Žibrita | 17.9.2013 o 22:08 | (upravené 17.9.2013 o 22:51) Karma článku: 11,76 | Prečítané:  946x

Pred tým, čo predviedol slovenský predseda vlády v nedeľu v spravodajskej televízii TA3, a potom to v utorok v parlamente ešte vystupňoval, by zbledol závisťou aj sám Orbán, veľmajster populizmu a demagógie. Fico svojmu učiteľovi názorne ukázal, ako sa má zatočiť s opozíciou! Nešťastní opozičníci ho totiž opäť hlboko podcenili. Zrejme si naivne vysnívali nejakú vecnú diskusiu k SPP a k odvolávaniu vlády, no ten lišiak ich po tom, čo na nich vylial všetku špinu, nechal diskutovať medzi sebou. Podaním návrhu na odvolanie premiéra si opozícia sama hodila slučku okolo krku a Fico za ňu poriadne zatiahol. Smer začal (aj vďaka „pomätenej“ opozícii) svoju predvolebnú kampaň jasným víťazstvom.

 

Veď to, že tu nejde o cenu plynu pre domácnosti alebo o záujmy obyčajných ľudí je úplne jasné. Lenže voľby sa blížia a voliť bude obyčajný národ, a ten si predsa treba nejako získať. „Vezír" susednej provincie Orbán si dvojnásobným(!) znížením režijných nákladov svoj ľud už získal.Tomu nevadí ani to, že keď tie znížené poplatky zaplatí poukážkou alebo prevodom, bude ho to stáť viac ako suma, čo získal ich znížením. V tej radosti zo zníženia si hádam ani nevšimne (myslí si vláda), že ceny potravín a služieb neustále rastú, nezamestnanosť stúpa, že mladí krajinu húfne opúšťajú, že investori sa do Maďarska nehrnú. A Slovensko? Ľud spod Tatier môže jasať a ďakovať svojej vláde za „múdre" rozhodnutia a ďalšie „nové" istoty. Práve sme dobehli Maďarsko! Ani u nás sa cena plynu nebude zvyšovať! Ani dnes, ani zajtra a možno nikdy! Veď premiér to sľúbil! No povedzte, kto by nehlasoval za také vlády, za takých skvelých vezírov?! A opozícia? Aj tá sa v našich provinciách podobá ako vajce vajcu. Nejednotná, roztrieštená, bezradná a pritom samoľúba. Ešte ani len ten „ľud svoj" osloviť nedokáže! Aspoň nie tak, ako sa patrí, ako to vie predseda slovenskej a maďarskej vlády. S citom, úprimne, s pochopením, a tak ľudsky. Jeden národne, druhý socialisticky. A obaja svorne spolu, pekne demagogicko-populisticky. Éljen! Nech žije! Hor-či-cu! Hor-či-cu!

Skutočne ľutujem opozičné strany oboch našich provincií, no môžu si za to samy. A tak im nezostáva nič iné ako dúfať(veď viackrát sa to už stalo), že ten prostý ľud má oveľa viac rozumu, ako si vedia vôbec predstaviť. Jedno je isté. Dnes (utorok) vláda určite nepadne. Ibaže by sa odvolala sama. No kým sa tak stane, to sa na Slovensku ešte veľa naprdíme... a tu v Maďarsku detto!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prečo je tento máj taký chladný?

Európa tento rok zažila jeden z najchladnejších aprílov. Niekde sa chladnejšie počasie prenieslo aj do mája.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kedy to Kollára prestane baviť?

Koalícia sa potáca z krízy do krízy.


Už ste čítali?