Maďari opäť najlepší ...dokonca najlepší na svete!

Autor: Pavol Žibrita | 23.4.2021 o 12:16 | Karma článku: 5,66 | Prečítané:  237x

Žiaľ ide o veľmi smutné prvenstvo. Vlastne prvenstvá lebo ich je hneď niekoľko. Nežiť tu, tak človek iba pokrčí plecom alebo mávne rukou. Lenže ten kto tu žije, býva, pracuje, tomu  to nemôže byť ľahostajné.

A to ani vtedy, ak sa nejedná o občana Maďarska. Môj prípad. A tak človek chtiac-nechtiac porovnáva...až napokon s úľavou zisťuje, že jeho materská krajina (Slovensko)  to ani napriek rôznym kiksom, nerobí až tak zle. Skôr naopak! Spoza Dunaja to aspoň tak vyzerá.

Veď to poznáte....doma nikto nie je prorokom a mastný krajec je u susedov vždy chutnejší, ako ten domáci...V tomto prípade to ale rozhodne neplatí. Viem aký krik, aké pobúrenie, bitie na poplach, by sme zažívali, ak by sme  boli na tom tak zle, ako naši južní susedia. Veď na Slovensku skoro padla vláda kvôli oveľa menším problémom!

Ani si neviem predstaviť, ako by to vzyeralo, keby sme mali dlhodobo, tak ako v Maďarsku,  najviac úmrtí na hlavu, najviac denných zomrelých, 90% úmrtnosť na respirátoroch, najmenej testovovaných, takú nízku, neprehľadnú, neobjektívnu, dogmatickú a jednostrannú informovanosť, atď. atď., Lenže...napriek tomu, či práve preto, vakcinácia šprintuje vysokým tempom. Každá vakcína je dobrá a na názore  Európskej liekovej agentúry nezáleží! Sme dobrí, v EÚ najlepší! My Maďari! (tak znie oficiálna propaganda!)

Mnohí pripisujú túto rýchlu vakcináciu, ktorá prebieha spôsobom - hlava-nehlava, blížiacim sa Majstrovstvám Európy vo futbale. Budapešť (Orbán) sa totiž (na rozdiel od iných miest) zaviazala, že diváci na štadióne budú aj keby čo bolo! Žiaľ tá cena je, ako sa zdá, privysoká.

Som presvedčený, že väčšina ľudí futbal miluje, a radi by  si tie zápasy pozrela naživo, na  štadióne. A keby  nebolo toľko tých mŕtvych, aj by sme mohli Maďarom za to vakcinačné prvenstvo zatlieskať. No netlieskame. Ani tu - v HU, ani v SK. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kedy to Kollára prestane baviť?

Koalícia sa potáca z krízy do krízy.


Už ste čítali?